Užijte si svou krásu

Užijte si svou krásu

My ženy se chceme cítit krásné, proto se o své tělo staráme zvenčí pomocí různých kosmetických přípravků. Často však zapomínáme, že na vzhled pokožky, vlasů a nehtů má vliv také strava. Z tohoto článku se dozvíte, jak se starat o svou krásu pomocí jídelníčku. 

Jak se starat o svou krásu pomocí diety?

Na naši krásu mají vliv různé makroživiny, vitamíny a minerály.

Pokud chcete zlepšit vzhled své pokožky, přidejte do své stravy zdroje bílkovin, vitamínů E, C, A, skupiny B, zinku, křemíku, mědi a nenasycených mastných kyselin.
Pokud podporu vyžadují vaše nehty, postarejte se navíc o správnou energetickou rovnováhu a výživové zdroje vitamínu D, železa a vápníku.
Krásné vlasy, kromě výše uvedených minerálů a vitamínů, vyžadují zvýšení obsahu selenu ve stravě.

Důležitou podporou v péči o krásu bude správně zvolená suplementace – doplněk stravy Fish Collagen Joints & Skin se zde ideálně osvědčí!

Proč se vyplatí zvolit Fish Collagen Joints & Skin?

Fish Collagen Joints & Skin je kombinací vysoce kvalitního rybího kolagenu, organické síry a extraktu ze šípku. Všechny tyto složky dokonale podporují krásu.

Fish Collagen Joints & Skin

Kolagen aneb tzv. „bílkovina mládí“ podporuje zdraví kloubů, svalů, kostí, kůže, vlasů a nehtů. Kolagen z rybí kůže je získáván v procesu enzymatické proteolýzy, stejné jako ta, která probíhá v lidském trávicím systému. Díky tomu má velmi podobnou strukturu, což se projevuje jeho vysokou absorpcí v našem těle. Rybí kolagen zpomaluje proces stárnutí kůže, zlepšuje její pružnost a hydratuje pleť. Má také protinádorové, regenerační, antibakteriální a protizánětlivé účinky. S věkem produkce kolagenu začíná klesat a přispívají tomu také další faktory, jako je strava bohatá na cukr, kouření a časté vystavování slunci. O to více stojí za to používat vhodné doplňky stravy.

Další složkou je šípek, bohatý zdroj vitamínu C. Je to velmi důležitá kombinace, protože vitamín C je potřebný pro správnou produkci kolagenu v těle. Je také důležitým antioxidantem, podporuje odolnost pokožky vůči vnějším faktorům a také zvyšuje její pružnost a hydrataci.

Organická síra (MSM) hraje roli při produkci kolagenu a keratinu. Výzkumy ukazují, že její nedostatek může způsobit ztuhlost svalů a kloubů. Je zajímavé, že síra urychluje exfoliaci pokožky, což je také důležité pro naši krásu.

Do jídelníčku podporujícího krásu zahrňte vlákninu!! 

Vláknina je přírodní „kartáč“, který čistí naše střeva od zbytků jídla. Nedostatek této živiny ve stravě přispívá k hromadění škodlivých metabolických produktů a zadržování vody v těle. Stále více také víme o vlivu stavu našich střev na pokožku a složení střevní mikrobioty je modulováno mimo jiné právě vlákninou.

Nejjednodušším způsobem, jak na stravu bohatou na vlákninu je konzumace zeleniny a ovoce (nejlépe se slupkou, protože se v ní nachází největší množství vlákniny), lusků a celozrnných produktů – hnědé rýže, krup, tmavého pečiva nebo ovesných vloček. Pestrá strava úspěšně zajistí správné množství této složky.

Pamatujte:

Chcete-li podpořit svou krásu, dodržujte plnohodnotnou dietu, obsahující zdroje složek, které podporují krásu a mladistvý vzhled, a používejte doplňky stravy jako součást každodenního jídelníčku. Kromě toho se pravidelně věnujte fyzické aktivitě a pečujte o sebe s pomocí vhodné kosmetiky.

Příloha - Příklady zdrojů složek podporujících krásu:

  • Bílkoviny – mléko a mléčné výrobky, maso, ryby, vejce, lusky.
  • Vitamín E – za studena lisované rostlinné oleje (např. řepkový), slunečnicová semínka, lískové oříšky a mandle.
  • Vitamín C – černý rybíz, červená paprika, citrusy, petrželová nať a kadeřávek.
  • Vitamín A – mrkev, zeleninové šťávy, zelená zelenina a oranžové ovoce, játra, rybí olej, vejce, mléko a máslo.
  • Vitamíny skupiny B – vejce, mléko, sýry, ryby, celozrnné výrobky, droždí, houby a ořechy.
  • Zinek – telecí játra, drůbež, dýňová semínka, kakao, bílé fazole, pohanka, ryby a ořechy.
  • Křemík – česnek, ovesné vločky a jáhly.
  • Měď – lusky, celozrnné výrobky a ořechy.
  • Nenasycené mastné kyseliny – tučné mořské ryby, rostlinné oleje, ořechy a dýňová semínka.
  • Železo – červené maso, droby (hemové železo) a otruby, quinoa, tofu, špenát, luštěniny (nehemové železo).
  • Vápník – mléko a mléčné výrobky, kadeřávek a mandle.
  • Vitamín D – suplementace.
  • Selen – ledviny, ryby, kurkuma, játra a para ořechy.

Autor: Małgorzata Wilkowska

Małgorzata Wilkowska, magister dietetiky, absolventka Univerzity rehabilitace ve Varšavě a Lékařské univerzity v Białystoku. Provozuje online dietní poradenství „Dietoświat“ a její rady najdete na různých webových stránkách a v časopisech.